Titreşimli Elek Sistemleri

logo

Titreşimli elek sistemleri, inşaat ve yapı sektörlerinde kullanılacak olan kübik malzemelerin elenmesinde çok fazla tercih edilmektedir. Makinanın titreşim genliklerinin ayarlanabilir olmasından dolayı da büyük avantaj sunar ve geniş bir kullanım alanı vardır.Sıvıların ve tozların boyutlandırılmasında kullanılan titreşimli elek sistemleri yüksek performanslı çalışma sistemi sayesinde firmaların aradığı makinalardan biridir. Taş kırma ve eleme sistemlerin de çok fazla tercih edilen bu makine kırımının gerçekleştirildiği malzemelerin farklı boyutlarda olması nedeni ile titreşim yöntemi ile birbirlerinden ayrılmasını sağlayan bir makinadır. Bu eleme sistemi malzemenin nemine, yıkanma durumuna ve cinsine göre farklılık gösterebilmektedir.Bu makinanı helezon yaylardan üretilmektedir ve vibrasyon yapı sistemi sayesinde homojen bir biçimde ayrıştırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Elenme işlemi sonucunda elenen büyük parçacıklar ise eleğin altına geçer.

Titreşimli elek sistemleri kaliteli ürün üretimi için firmaların çok fazla tercih ettiği bir sistemdir, bu makine ile birden fazla ürünün eleme işlemi gerçekleştirilir ve firmalar zamandan tasarruf ederek daha fazla ürün ile çalışma imkânı bulurlar. HES gibi projeler için de tercih edilen bu makine sizlere her yönden kazanç ve avantaj sağlayacaktır. Kullanılacak olan malzemeyi 50 kata kadar küçültebilen bu makine sizlere kübik malzeme sunarak kaliteli bir ürün oluşumu sağlamaktadır. Üretilen ürünler de genellikle yol yapımı gibi projelerde daha fazla tercih edilmektedir.

Bu makinayı iş bitiminden sonra firmalar demontaj ederek farklı arazilerde farklı malzemeler ile de rahatlıkla kullanabilirler, bu da firmaları ekstra bir makine maliyetinden kurtaracaktır. Bu şekilde uzun süreler boyunca titreşimli elek sistemleri ile iş yapabilir ve hem maddi kazanım hem de zamandan tasarruf elde edebilirsiniz. Firmamız sizler için bu makinayı yüksek dayanımlı malzemelerden üreterek kullanım süresini daha da uzatmıştır.

Firmamız titreşimli elek sistemi üretiminde Avrupa Standartlarına uymaktadır, makine çalışması sırasında hiçbir şekilde çevreye zarar verme ve işçilerinde sağlığına herhangi bir şekilde zararı yoktur. Vibrasyonlu elek ve kontrol tarayıcısı olarak da bilinen bu makine zaman kontrol ayarlı olarak çalışma sistemine sahiptir. Hassas çalışma şekli ile farklı büyüklüklerdeki malzemelerin kolaylıkla elenmesini sağlamaktadır.Gelişmiş bir elek sistemine sahip olan bu makine, her türlü malzemeyi titreşim sistemi sayesinde kolaylıkla ayırabilmektedir. Hazneler halinde çalışan sistemi, her türlü malzemeyi, en iyi şekilde ayırarak, firmaya üretim avantajı sağlar. İleri teknoloji ile üretilmiş olan titreşimli elek sistemler hassas bir şekilde eleme işlemini, süspansiyonları ve bölmeleri ile gerçekleştirir. Titreşimli elek sistemler malzeme içerisindeki pislikleri de eleyerek daha kaliteli ürün üretimini sağlar, firmalara maddi açıdan kazanım sağlar.


Model TE - 1 TE - 2 TE - 3
Kapasite 100-130 T/S 180-350 T/S 300-500 T/S
Ebad 1600X500 mm 2000X6000m 2400x6000 mm
Motor Gücü 15 Kw 22 Kw 30 Kw
Hız 1000 d/d 1000 d/d 1000 d/d

Titreşimli Elek Sistemleri Resim Galerisi