Single Shaft Mikser

logo

Tek milli mikser, taş kırma ve eleme tesislerinde kullanılan bir makinadır ve en zor şantiye şartlarında bile kullanım kolaylığı sunar. Düşük maliyet ile yüksek üretim kapasitesine sahip oluşu ile pek çok firmanın tercih ettiği bir makinadır. Kötü hava koşullarında firmayı zor durumda bırakmaz üretim kapasitesini etkilenmeden üretim yapamaya devam eder, kesintisiz çalışma imkanı sunar. Birbirinden farklı olarak çalışan iki adet motora sahiptir ve redüktör yardımı ile tahrik sağlanır. Single Shaft mikseren büyük avantajı ise iki adet motordan oluştuğu için motorlardan biri arıza yapsa bile üretimde kesintinin olmayışıdır, kapasite yarıya indirilerek üretimin devamlılığı sağlanır. Yatak sayısının az oluşu oluşabilecek problemleri en aza indirir ve sıkıntısız bir üretim gerçekleştirilir, yataklama sisteminin dışarıda oluşu da firmalara büyük avantaj sağlar.

Düşük maliyet ile yüksek kapasiteli üretim yapılır, tahrik sisteminin çift taraftan olması bu şekilde bir üretim sağlar, karıştırıcıların helis biçimde olması da temizlik işlemlerini çok büyük ölçüde kolaylaştırır, çok fazla bakım ve onarım işlemlerinde sıkıntı yaşanmaz. Single Shaft Mikser diğer karıştırıcılara göre çok daha avantajlı bir mikserdir, firmalar genellikle üretim kapasitelerini arttırabilmek için de bu mikseri çok fazla tercih etmektedirler. Aşınmanın en aza indirgenmiş olması da makinanın firmalar tarafından uzun süreli olarak kullanılmasını sağlar. Zaman ayarlı bir yağlama sistemine sahip oluşu ile de yatak ömrü uzatılır ve daha uzun süreli kullanım imkanı sağlanır. En büyük avantajı ise kazan iç plakalarının tahrip olma durumuna göre yer değiştirilebilmesidir, bu şekilde yedek parça masrafı da en aza indirilmiş olunur.

Single shaft mikser kolay montaj ve demontaj işlemlerine sahiptir, istenilen her türlü zorlu arazi koşullarına uyum sağlar ve kolaylıkla kurulum işlemleri gerçekleştirilir. Tüm kötü hava koşullarına rağmen çalışma performansını düşürmez ve yüksek kapasite ile çalışmaya devam eder. Kolay açılabilen hidrolik sistemden oluşan kapakları sayesinde ürün giriş çıkışında da büyük kolaylık sağlanır. Firmamız single shaft üretiminde temizlik işlemlerinin kolaylaşması için özel olarak su püskürtme sistemini kullanmaktadır, bu sistem ile yüksek basınçlı su uygulaması sayesinde mikserin otomatik ayarlanması sağlanır.

Firmamız single shaft mikser üretiminde Avrupa standartlarına uygun bir biçimde üretim yapmaktadır ve mikserin kullanımı sırasında hiçbir şekilde çevreye ve insan sağlığına zarar verilmez, bu da tüm dünya çapında kullanımını sağlar, firmaların genel olarak en çok tercih ettiği mikser türüdür.

Model SSM - 1 SSM - 2 SSM - 3
Yaş Beton Kapasitesi 0,5 m3 1 m3 2 m3
Redüktör Yılmaz Yılmaz Yılmaz
Taze Beton Kapasitesi 625 LT 1250 LT 2500 LT
Sıkıştırılmış Beton Kapasitesi 500 LT 1000 LT 2000 LT
Motor Gücü 18,5 Kw 37 Kw 2x37 Kw
Boşaltma Şekli Hidrolik Kapak Hidrolik Kapak Hidrolik Kapak
Otomatik Yağlama Var Var Var