Kubikser Kırıcı

logo

Ocaklardan çıkarılan ve orta sertlikte olan malzemeleri kırmak için Kübikser kırıcı – Kübikser darbeli kırıcı kullanılır. Sekonder kırıcı gurubunda yer alır ve maliyeti düşük olduğu için işletmeler tarafından tercih edilir. Kırma ve eleme tesislerinde Kübikser kırıcı kullanımına yaygın olarak rastlanılmaktadır. Kübikser kırıcılar oldukça dayanıklı olan kırıcılar olarak dikkat çeker. Üretim esnasında kalite yüksek tutulduğu için kullanma başarısı oldukça artar. Primer kademelerde genellikle çeneli kırıcılar kullanılmaktadır. Eğer primer kademede çeneli kırıcı yerine Kübikser kırıcı kullanılırsa çıkan malzeme daha ince olacaktır.

Firmamız tarafından üretilen Kübikser kırıcı – Kübikser darbeli kırıcı hidrolik sisteme sahiptir. Hidrolik özellikli olması nedeniyle firmamız müşterilerine Kübikser kırıcıları önermektedir. Hidrolik sistem özelliği nedeniyle Kübikser kırıcının bakım işleri çok kolay yapılabilmekte bu da bakım maliyetlerini düşürmektedir. Firmamız gerek yurtiçi gerekse yurtdışı iş makinesi ihtiyacına karşılık verebilmektedir. Tüm kırıcı makine çeşitleri firmamızın kendi bünyesinde üretilmektedir. Tüm ürünlerimizin Avrupa standartlarına uygun üretilmesi hak ettiği geri dönüşümü almış ve firmamızı Türkiye'nin iş makineleri dalında en saygın işletmesi haline getirmiştir. Tüm makinelerimiz garanti kapsamındadır. Ayrıca her türlü bakım ve onarım işlemleri de firmamız tarafından yapılmaktadır.

Düşük maliyetli olması nedeniyle işletmeler tarafından en çok tercih edilen kırıcı makineler arasında yer alan kübikser kırıcı – kübikser darbeli kırıcı dayanıklılığı ve kullanışlı olması nedeni ile de dikkat çeker. Kübikser kırıcıları en sert ocak malzemesinden başlayarak en yumuşak malzemenin kırılması için kullanmak mümkündür. Fakat en fazla verim orta sert malzemelerden alınmaktadır. İşletmeler kübikser kırıcıları kimi zaman primer kimi zamanda sekonder kırıcı olarak kullanabilmektedir. Saatte ortalama verimi 80-270 ton arasında değişebilmektedir. Malzemenin büyüklüğü ve sertliği verimliliği etkileyen faktörler arasında yer alır. Kübikser kırıcılar için orta boy malzemeler uygundur. Bu nedenle primer kırıcı olarak değil fakat sekonder kırıcı olarak kullanılırsa yüksek verim alınabilir. Hidrolik özelliği sayesinde bakım ve onarım çalışmalarının kolay yapılabiliyor olması da işletmelerin kübikser kırıcıları tercih etmesinde etkili olmaktadır. Bazı firmaların performans ihtiyacı farklılık göstermektedir. Bu nedenle daha güçlü kırıcılara ihtiyaç duyan işletmeler için kübikser kırıcılara darbe aparatı eklenmiştir.

Darbe aparatı eklenen darbeli kübikser kırıcıların kapasitesi artmıştır. Firmalar kırılacak malzemelerin özelliklerine göre seçim yapmakta ve beklentilerini iş makinesi üreticilerine bildirmektedir. Böylece küçük eklemelerle kırma makinelerinin performansı arttırılmakta ve kullanıcı beklentilerine karşılık verilmektedir. İhtiyaç sahipleri doğru firma seçerek kendilerine en uygun kırıcı makineyi belirlemelidir.