Dik Milli Kırıcı

logo

Sert, aşındırıcı ve küçük taneli malzemeleri kırmak için tasarlanan kırıcı makinelere dik milli kırıcı denir. Dik milli kırıcıların bir diğer özelliği ise sulu, nemli ve yapışkan malzemeleri de kolaylıkla kırabilmesidir. Özellikle dere yataklarından çıkarılan malzemeleri kırmak için çok uygundur. Yüksek devirde dönen rotor kırma haznesinde bulunan taşı astara fırlatır. Taşı taşa çarptırarak kırma işlemini gerçekleştirdiği için işletme ve yedek parça maliyetlerinde avantaj sağlar. Kum oranı ve kübik malzeme elde etme oranı yüksek kırıcılar olduğu için her türlü madencilik ve inşaat faaliyetinde tercih edilmektedir. Kum ve mıcır elde etmekte kullanılan dik milli kırıcı 0,5 mm malzeme sağlayabilmektedir. Dik milli kırıcılar yaygın olarak metal ve ametal, mineraller, çimento, rafrakterler, aşındırıcılar, cam endistüstrisi, agrega tesisleri, kum, metalırjik gibi alanlar içinde olmak kaydıyla daha pek çok endüstriyel faaliyette kullanılır.

Firmamız dik milli kırıcı imalatı yapmaktadır ve montaj işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Kırıcılar hareketli ya da sabit olabilir. Hareketli kırıcılar mobil kırıcılardır ve yer değiştirmesi kolay olduğu için kısa süreli kırma işlemleri için uygundur. Uzun süre faaliyet gösterecek olan şantiyelerde sabit kırıcılar kullanmak daha elverişli çalışma ortamı yaratır. Sabit kırıcılar şantiye içine tarafımızdan monte edilir. Sabit bir şantiye alanı olan işletmeler sabit dik milli kırıcı kullanırlarsa daha çok verim alırlar.

Sertlik oranı yüksek olan malzemelerin kuma dönüşmesi hedeflendiğinde dik milli kırıcı kullanılır. Dik milli kırıcılar sert malzemelerin mıcıra dönüşmesi için de kullanılmaktadır. Özellikle inşaat sektörü için gerekli malzemenin temininde kullanılırlar ve bunun yanında kalker, bazalt, dolomit ocaklarında, kum, mıcır, çakıl üretiminde, cam endüstrisinde kullanılır. Sulu, nemli ve yapışkan malzemelerin işlenmesinde de dik milli kırıcılar kullanılmaktadır. Düşük maliyetli olmaları şantiye alanlarında tercih edilen kırıcılar olmalarını sağlar. Taşı taşa vurarak kırdıran bir siteme sahip olduğu için maliyetleri düşüktür ve yedek parça giderleri de azdır. Sistem taşın taşa vurarak kırılması üzerine kurulduğu için makine içerisinde gerçekleşen aşınma oranı da çok düşük olmaktadır. Bu nedenle parça değişmesine gerek kalmadan uzun yıllar bu kırıcı makineyi kullanmak mümkün olmaktadır. Dik milli kırıcılar tasarlanırken firmamız çevreye verdiği zararın minimum düzeyde olmasına dikkat eder. Bu nedenle hem çıkan toz miktarı dengelidir hem de gürültüsüz çalışır ve ses kirliliği yaratmaz. Dik milli kırıcıların enerji sarfiyatı da oldukça düşüktür. Bu nedenle sertlik oranı yüksek olan aşındırıcı malzemeler üzerinde çalışılıyorsa kırıcı makine tercihi dik milli kırıcılardan yana olmalıdır.


Dik Milli Kırıcı Resim Galerisi